Nerwobóle u 39-latka

Witam. Mój problem to ból głowy który określił bym jako nerwoból. Pojawia się tylko w jednym miejscu, w górnej części pod kością ciemieniową. Pojawia się przy siadaniu, wstawaniu, kichaniu, czy kaszlaniu... objawy pojawiły się kilka tyg. temu. Czy to coś poważnego, czy to może być też od chorego kręgosłupa, dyskopatia w części krzyżowej. Co powinienem zrobić napewno? Pozdrawiam.

Klasyczna odpowiedź to, że może być u Pana zablokowany najwyższy poziom szyi (obrotnik). Ale przypuszczam,że to nadmiernie napięcie mięśni przykręgosłupowych szyi (tam jest ich przyczep) a to bywa skutkiem nadmiernie napiętych mięśni grzbietu. Pomoże wizyta u dobrego fizjoterapeuty, a we własnym zakresie pomóc mogą regularne marsze z kijkami (powyżej 30minut).
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki