Problem z bólem pleców u pracownika fizycznego

Witam, Mam problem z bolem plecow i nie wiem w jaki sposob moge zmniejszyc bol i jego czestotliwosc. Pracuje ciezko fizycznie od ok 5 lat, niestyt praca nie sprzyjajaca kregoslupowi. Praktycznie codziennie w polowie pracy lapie mnie bol w krzyzu lub miedzy lub pod lopatkami a jedyna ulge przynosi mi wignanie sie w dziwnych pozycjach nawet cwiczenia nie zawsze przynosza ulge i mecze sie tak codziennie. Ponadto bol ten zjawia sie gdy za dlugo stoje lub zawolno i dlugo chodze.

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą, który znajdzie przyczynę Pani dolegliwości bólowych, zaleci odpowiednie postępowanie (masaż, kinesiotaping, ćwiczenia, terapia manualna) oraz przedstawi ergonomię pracy- być może ból jest spotęgowany złymi nawykami postawy podczas pracy.

Pozdrawiam serdecznie.