Skolioza pogranicza Th/L a ćwiczenia

Klaudia 21lat. Ze zdjęcia RTG pogranicza kręg. piersiowo-lędźwiowego AP i boczne, otrzymałam taki wynik: Skolioza pogranicza Th/L ok 18 st łukiem w lewo, z rotacją trzonów; Th 11 do L5, szczyt na L -2. Chciałabym wiedzieć co z tym dalej robić, miałam już rehabilitację masaże itp. Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na tego typu skoliozę? Bardzo zależy mi na uprawianiu sportu wiem, że basen jest dobrym rozwiązaniem, ale czy mogę też zacząć biegać i chodzić na siłownie?

Witam, są ćwiczenia przy skoliozach i najlepiej udać się do fizjoterapeuty, żeby dobrał odpowiednio dla Pani zestaw ćwiczeń. Trzeba też wyeliminować nieprawidłowe pozycje, które mogą pogłębiać nieprawidłowe ustawienie kręgosłupa. Czy lekarz nie badał miednicy? Częstą przyczyną skrzywień kręgosłupa są nieprawidłowości w ustawieniu kości miednicy.

Pozdrawiam