Skolioza w odcinku lędźwiowym a treningi

Stwierdzono u mnie skoliozę w odcinku lędźwiowym. Czy są jakieś przeciwskazania do treningów jeśli skrzywienie nie jest duże ?

Dzień dobry,

W przypadku skoliozy w odc L, odradzam: skoków, dźwigania, nadmiernych skłonów w przód, wykonywania przewrotów oraz mostków, długoterminowych, nieprawidłowych pozycji ciała. Nie wiem co oznacza u Pani ,,nie duże" skrzywienie kręgosłupa- należało by to sprecyzować. Można się skonsultować z fizjoterapeutą, który zaprezentuje odpowiednie ćwiczenia mające na celu wyrównać asymetrię ustawienia barków, łopatek, trójkątów talii itp oraz wskaże ćwiczenia wzmacniające wybrane grupy mięśniowe.

Pozdrawiam serdecznie.