RTG - interpretacja wyniku
Esowata skolioza z rotacją kręgów. Zniesienie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem od C3 do C6. Wyostrzenia kostne na krawędziach trzonów w odcinku piersiowym od T6 do 9. Wysokość trzonów, szerokość tarcz m/k w normie. Proszę o interpretacje opisu rtg

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Oznacza to skrzywienie boczne kręgosłupa. Brak prawidłowego wygięcia kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowym. Dalsze postąpowanie zależy od objawów.
Pozdrawiam