Co mówi ten wynik tomografii i rtg?

W wyniku tomografii oraz Rtg odcinka piersiowego mam napisane: cechy przebytej choroby scheuermanna pod postacią obniżenia wysokości przednich krawędzi trzonów kręgowych oraz guzków schmorla w obrębie blaszek granicznych trzonów. Pogłębienie fizjologicznej kyfozy piersiowej , niewielkie skrzywienie prawowypukłe. Widoczne są początkowe zmiany zwyrodnieniowo deformacyjne kręgosłupa pod postacią drobnych osteofitów na przednich krawędziach trzonów kręgowych. Miewam ból w szyi, zawroty głowy, jak są to czasem silne. Bóle głowy, oraz nie wiem czy od tego. Ale czasami mrowieją mi palce u rąk. Czy jest możliwe by to, co jest w wyniku poniżej Mr odcinka szyjnego przenosił się na odcinek piersiowy i duży ból w nim? Rano uczucie sztywnosci w plecach i ból przy oddychaniu? Oraz codzienny dyskomfort w odcinku piersiowym? Mr odc. szyjnego kręgosłupa: Lordoza szyjna zniesiona. Nieco kyfotyczne wygięcie Odc. C3-C6. Niewielkie skrzywienie prawostronne kręgosłupa. Na poziomie C5-C6 widoczna szerokopodstawna tylna przepuklinakrążka międzykregowego ok (2mm), wraz z drobnymi osteofitami na tylno-bocznych krawędziach trzonów kręgów modelujaca worek oponowy, zwężająca zachyłki boczne. Bez ucisku na nerwy rdzeniowe. Wysokość trzonów kręgowych szyjnych prawidłowa. Sygnał szpiku w normie. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych. Bardzo dziękuję, odpowiedzi Państwa są cenne.

Bóle głowy mogą być spowodowane zmianami w odcinku szyjnym kręgosłupa, jednak z poziomu portalu nie mogę wykluczyć innych przyczyn. Wskazane jest przeprowadzenie badania neurologicznego, najszybciej u lekarza POZ.