Co oznacza wynik testu ROMA 47-latki?

Jak interpretować wyniki testu Roma w sytuacji gdy od pół roku mam rozregulowane miesiączki (Bardzo małe krwawienie,, czasami tylko plamienie, czasami bez , a ostatnia miesiączka normalna 3 miesiące temu) . Mam 47 lat. Czasami czuję jakby uderzenia gorąca. Wydaje mi się że to początek przekwitania. Test roma ma bardzo zróżnicowane wartości prawidłowe dla kobiet przed i po przekwitaniu. Nie wiem jak mam zinterpretować wynik w takiej sytuacji. Boję się że coś będzie nie tak a nie wiem które wartości mam uznać za prawidłowe w mojej sytuacji . Wynik odbieram za tydzień. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Z wynikiem proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa