Co oznacza wynik TK kości skroniowych u 36-latka?

Witam bardzo proszę o informacje na temat TK kości skroniowych. Ponieważ dowiedziałem się jedynie tyle że będzie potrzebna operacja i posiadam skierowanie do szpitala problem w tym że czeka się rok. Czego mogę się spodziewać w dalszym leczeniu i czy taki przypadek nie kwalifikował by się na aby szybciej przyjęli mnie do szpitala ? Kość skroniowa prawa: Błona bębenkowa pogrubiała w części centralnej przylega do promontorium. W kwadrancie tylko górnym błony perforacja. Wyrostek sutkowaty o budowie gąbczasto -sklerotycznej z zacienieniem zachowanych (pojedynczych) komórek sutkowatych. Patologiczne masy miekkotkankowe wypełniają również jamę sutkową.(sięgają aditus ad antrum) zajmują boczną część epitympanum (z przestrzenią Prussaka) przednią część epitympanum wypełniają okolice niszy okienka owalnego (gdzie otaczają strzemiączko) wypełniają zatokę bębenka, zachyłek nerwu VII. Hypotympanum powietrzne. Scutum zachowane. Destrukcja odnogi długiej kowadełka . Pozostała część kowadełka, młoteczek strzemiączko zachowane. Drobne ubytki kostne w tegmen tympani itegmen mastoideum(wrodzone? destrukcja?). Innych cech destrukcji kostnej nie wykazano. Trąbka słuchowa prawidłowo upowietrzniona. Ucho wewnętrzne i pozostałe struktury kości skroniowej w normie. Lateralizacja zatoki esowatej. Kość skroniowa lewa: Błona bębenkowa cienka słabo widoczna w HRCT, z retrakcją do jamy bębenkowej . Nie można wykluczyć perforacji . Wyrostek sutkowaty o budowie gąbczasto -sklerotycznej z zacienieniem zachowanych (pojedynczych) komórek sutkowatych Patologiczne masy miekkotkankowe wypełniają również jame sutkową (sięgaja aditus ad antrum) oraz wypełniają zatokę bębenka i zachyłek nerwu VII. Poza tym jama bębenkowa jest powietrzna . Scutum zachowane. Odnoga krótka kowadełka skrócona (częściowa destrukcja?) ściśle przylega do ściany bocznej attyki co sugeruje zarosty. Trzon kowadełka oraz młoteczek zachowane. Supra struktura strzemiączka bez cech destrukcji , pogrubiała (zmiany pozapalne) . Innych cech destrukcji kostnej nie wykazano. Trąbka słuchowa prawidłowo upowietrzniona Ucho wewnętrzne i pozostałe struktury kości skroniowej w normie. Lateralizacja zatoki esowatej. Dodam że słuch mam bardzo słaby co potwierdziło badanie.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze zd konieczna wizyta u innego laryngologa i określenie czy można czekać