Co oznacza wynik trisomi 21 i testu Papp-A w USG prenatalnym?

Dzień dobry, W badaniu usg prenatalnym pierwszym ryzyko trisomi 21 1:4000. Wczoraj otrzymałam telefon, że po teście papp-a ryzyko wzrosło do 1:540. Papp-A 1,470 a beta-HCG 54,76. Przeziernośwćkarkowa 1,7. Proszę o informację czego mogę się spodziewać.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza prowadzącego leczenie aby przeanalizował razem z Panią powyższe wyniki, 1:540 nie jest dużym ryzykiem ale na pewno większym niż wyliczone na usg pierwszym, sądzę że konieczna dalsza obserwacja a czy jest widoczna kość nosowa?