Co oznacza wynik USG 4-miesięcznego dziecka?

Byliśmy na kontrolnym USG główki synka 4 m-ce, 8kg, urodzony przez cesarskie cięcie (żona podczas ciąży brała 50 Euthyrox) w 39tyg. Na USG poszliśmy w celu kontroli lekkiego zeza, ale okazało się, że to nic takiego lecz są inne rzeczy. Prosimy zatem o komentarz do wyników. - obustronnie zaokrąglone i pogłębione rogi czołowe komór bocznych, z dyskretną asymetrią P>L - Komora III klepsydrowata, szerokości 6mm - Wskaźnik komorowo-czaszkowy 0,37 - Układ komorowy nieprzemieszczony, asymetryczny. Zwiększonej objętości sploty naczyniówkowe w komorach bocznych z dominacją prawostronną, - Całość jak po IVH II st - Echostruktura mózgu i kodowanie kolorem w granicach normy - Pogłębiony zbiornik nadsiodłowy w (jakaś literówka) wyum strzałkowym do 1,2cm - Przepływ i kodowanie t śr mózgu prawidłowy. RI 0,72 Obwód główki synka od urodzenia mieści się w 97 percentylu. Oczywiście wybieramy się jeszcze do okulisty i neurologa, ale chcemy mieć szerszy pogląd na te wyniki.

Nie dokonujemy analizy wyników badań pacjentów z poziomu portalu. Proszę w tym celu zgłosić się do lekarza, który badanie zlecił, zna pacjenta i prowadzi diagnostykę problemu.