Co oznacza wynik USG rzepki 29-latka?

Analiza USG W przestrzeni pod wiązadłem rzepki, w ciele tłuszczowym Hoffy na wysokości wierzchołka rzepki widoczne jest 9mm zwapnienie z silnym cieniem akustycznym - zwapniały krwiak przebyty w czasie. Drobny wysięk podwięzadłowy w stosunku do wiązadło pobocznego piszczelowego ( w warstwie do 3mm). Niewielkie wysunięcie łąkotki przyśrodkowej (na ok 3mm) ze szpary stawowej. Wiązadło poboczne strzałkowe i łąkotka boczna niezmienione. Zwiększona ilość płynu w jamie stawowej - możliwość naderwania wiązadła ACL. Wskazana weryfikacja w badaniu MR. Niewielka cysta Bakera 22x8mm dołu podkolanowego prawego. Jak odnieść się do tego badania lekarz odsyła do innego specjalisty ?

Lek. Michał Lenard

Badanie musi ocenić ortopeda uwzględniając Pana stan kliniczny i badając Pana. Prawdopodobnie zaleci on też badanie rezonansem magnetycznym w celu lepszego uwidocznienia struktur stawu i postawienia dokładnej diagnozy. Pozdrawiam!