Co oznacza wynik USG tarczycy 32-letniej kobiety?
Witam wykonałam Usg tarczycy moje wyniki to ciesn 3 mm, lewy płat 14×8×37 mm, prawy płat 12 × 9 x 36 mm . Od czterech lat lecze się na niedoczynność tarczycy przyjmuje Eutyhrox 75 jedna tabletkę dziennie. Usłyszałam od lekarza że mam zbyt mała tarczyce jakie powinny być prawidłowe wymiary?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Prawidłowe wymiary płata tarczycy: szerokość - 20-25, grubość 15-20, długość 50-60 mm. Konieczne jest pozostawanie pod opieką swojego lekarza i stosowanie się do jego zaleceń. Pozdrawiam!