Co oznacza wynik USG węzłów chłonnych 36-latka?

Proszę o wyjaśnienie wyników USG węzłów chłonnych W lewym dole pachowym węzeł o prawidłowej echogenicznosci wymiarach ok 14x17mn prawy dół pachowy bez widocznych węzłów chłonnych Obie przyusznice i ślinianki oraz tarczyca w normie Po stronie prawej szyi węzły chłonne o prawidłowej echogenicznosci wymiarach 14x7mm w okolicy dużych naczyń,13x5mm w ok zausznej.Po stronie lewej szyi węzły chłonne 5x4mm i 17x7mm w ok podżuchwowej,22x4mm w ok kąta żuchwy ,19x7mm przy dużych naczyniach .w lewej przyusznice węzeł chłonny o prawidłowym wyglądzie (6x3mm) w obu pachwinach węzły chłonne o prawidłowym wyglądzie Pani dr radiolog mówiła że nie wyglądają na nowotworowe mam kilka zębów do leczenia czy powodem są żeby ?? Dziękuję za odpowiedź

Próchnica zębów może powodować powiększenie węzłów chłonnych w tej okolicy. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.