Co oznacza wynik wymazu z pochwy w 19-tygodniu ciąży?

Witam Właśnie odebrałam wyniki badania czystości pochwy. Jestem w 19tygodniu ciazy. Clue-cells nieobecne Nablonki wielokatne liczne Leukocyty nieliczne Ziarenkowce g liczne Pałeczki g- pojedyncze Lactobacillus spp nieliczne Punkt w skali Nugenta Czy to są poprawne wyniki? Czy normalne jest, ze sa nablonki i ziarenkowce czy te pałeczki g-? Wizyte mam za 2 tyg i troche sie stresuje :(

Witaminy w ciąży

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Raczej nie ma tutaj nic niepokojącego. Po wizycie u lekarza prowadzącego dowie się Pani jak należy dalej postępować a chwilowo nie powinna się Pani za bardzo stresować.