Co oznacza wysokie ciśnienie w 40-tygodniu ciąży?

Witam, Jestem w 40 tygodniu ciąży.Moje ciśnienie wzrosło od 39 tygodnia w którym wahalo sie od 133/83 do 144/85.w 40 tygodniu ciśnienie wzrosło i waha sie od 140/89 do 148/90. Lekarz wprowadził mi dopegyt, ktory moim zdaniem nie obniża mi ciśnienia, ponieważ nadal mam wysokie. Ciśnienie. Czy w takim przypadku lekarz powinien zadecydować, aby zrobić cesarke, ponieważ jest ryzyko uszkodzenia płodu?

Lek. Tomasz Budlewski

sądze że w tego typu przypadkach należy odpowiednio zwiększać dawkę dopegytu. proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego.