Co oznacza zespół psychoorganiczny?

Co oznacza zespół psychoorganiczny , mam 38 lat lekarz psychiatra u mnie stwierdził ten zespół , czuje się psychicznie fatalnie , wszystko mnie denerwuje , czuje się wrak człowieka , z każdej pracy mnie zwalniają bo się denerwuje wszystkim bez powodu , jestem zdruzgotana i przybita niewiem co dalej.

Mianem zespołu psychoorganicznego określamy stan w którym dochodzi do zaburzeń zachowania chorego i jego funkcji poznawczych w skutek organicznego uszkodzenia różnych struktur mózgu. Uszkodzenia te (w zależności od ich nasilenia i rozległości) powodują znaczne utrudnienia w kontakcie z chorym. Przyczyn takich uszkodzeń jest bardzo wiele - od uszkodzeń mechanicznych po zmiany chorobowe.