Co oznacza zmiana o charakterze łagodnym adenomatoid nodule?

Usg tarczycy interpretacja wyników. Dzień dobry zwracam się z prośbą o pomoc w interpretacji wyników USG tarczycy z przed paru dni oraz biopsji wykonanej w tamtym roku. W PP w części centralnej zmiana mieszana, w większości normoechogenna 8x8x7mm, ukrwiona do obwodu typ II. Płat prawy 50x19x17 mm, V 8.6cm3, Płat lewy 52x16x15 mm, 6.3 cm3, Cieśń 2mm. Biopsja: obecne w rozmazie z aspiratu treści krwistej, grupy typowych tyreocytów, przemawiają za zmiana o charakterze łagodnym adenomatoid nodule.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza endokrynologa i ustalenie dalszego postępowania obserwacyjnego.