Hypoechogenna zmiana i unaczyniona obwodowo w usg tarczycy

Proszę o interpretacje wyników usg tarczycy Tarczyca o wymiarach PP 4,3x1,5x1,6 cm V-5,0 ml PL 4,1x1,3x1,3 cm V-3,5 ml Cieśń 0,5 cm Tarczyca normoechogenna w PP hypoechogenna zmiana 4x3x6 mm unaczyniona obwodowo węzły chłonne szyjne w porządku TSH 1,2 co to znaczy hypoechogenna zmiana i unaczyniona obwodowo to lepiej czy gorzej, czy może to być coś poważnego.

Dzień dobry,

Zmiana hypoechogeniczne w tarczycy najczęściej budzą podejrzenia onkologiczne, jednak jedynie ok. 1 na 20 jest zmianą złośliwą, więc proszę się niepotrzebnie nie stresować.. Unaczynienie obwodowe przemawia raczej za łagodnym charakterem zmiany. Wiele kobiet ma tego typu zmiany. Na pewno wymagają one okresowej kontroli. Proszę wykonać kontrolne usg tarczycy za ok 3 miesiąca, a jeśli zmiana powiększyłaby swoje rozmiary, to wówczas warto rozważyć jej biopsję, oczywiście wszystko we współpracy z Pani lekarzem.

Pozdrawiam sedrecznie

dr n. med. Marek Derkacz