Co oznacza miąższ tarczycy niejednorodny, w całości o wzmożonym unaczynieniu, z widocznymi hypoechogenicznymi guzkami o obwodowym unaczynieniu?

Witam. Mam pytanie co do wyników USG tarczycy. Dodam, że jestem po resekcji przełyku i odtwarzaniu go z jelita. Wielokrotnie (również po operacji) endoskopowo poszerzane zespolenie w pełnym znieczuleniu. . Czy to może mieć wpływ na wyniki badań (ostatni zabieg poszerzania zespolenia- miesiąc przed wykonanym USG tarczycy. Wyniki: Tarczyca o wymiarach: PP 22x27x58 mm PL 25x25x62 mm Cieśń 5mm Miąższ tarczycy niejednorodny, w całości o wzmożonym unaczynieniu, z widocznymi hypoechogenicznymi guzkami o obwodowym unaczynieniu. Największy w PP o śr. 2 mm, największy w PL o tym. 8x5x6 mm (guzek o morfologii torbieli z zaznaczoną częścią litą). Proszę o interpretację tych wyników. Ż góry dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Raczej Pana sytuacja nie wpłynęła na wynik badania usg tarczycy. W tym usg widoczne są 2 guzki, raczej o charakterze łagodnym. Oczywiście powinien Pan udać się z tym wynikiem na kontrolę do lekarza, który skierował Pana na badanie.