Widoczne pojedyncze, drobne guzki hypoechogeniczne
Witam, jestem po usg tarczycy, oto wynik: W obu płatach tarczycy widoczne pojedyncze, drobne guzki hypoechogeniczne - największy w płacie prawym średnicy 4 mm. Unaczynienie w guzkach skąpe, obwodowe. Bardzo proszę o interpretację.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Jedyne co można stwierdzić na podstawie badania USG, to że tarczyca ma nieprawidłowy obraz i budowę guzkową. Wskazana jest weryfikacja histopatologiczna uwidocznionych zmian (rutynowo bada się największą zmianę i/lub zmiany wyglądające "podejrzanie" w obrazie USG). Po wykonaniu biopsji cienkoigłowej, patomorfologa określa typ zmian. Na tej podstawie ustalane jest dalsze postępowanie i ewentualne leczenie.