Centralne ognisko hypoechogeniczne w tarczycy

co oznaczają wyniki usg tarczyca mała: płat prawy V=4,8ml z centralnym ogniskiem hypoechogenicznymśrednicy 4,0mm płat lewyV=4,0 z ogniskiem hypoechogenicznym średnicy 4,8mmprzy ścianie tylnej, bliżej bieguna dolnego

Lek. Marta Gryszkiewicz

Poza zmniejszeniem objętości tarczycy, w obu płatach uwidoczniono w badaniu zmiany hypoechogeniczne, które wymagają weryfikacji histopatologicznej. Wskazane wykonanie biopsji cienkoigłowej tych zmian. Od wyniku his-pat zależeć będzie leczenie.