Zmiany ogniskowe lite przeważnie normoechogenne unaczynione obwodowo

Proszę o interpretacje wyniku usg tarczycy.PL25x21x67 PP 25x15x58 .cieśń 4 mm,echogeniczność gruczołu nieco niższa.Widoczne są zmiany ogniskowe lite przeważnie normoechogenne unaczynione obwodowo, w PP max 6x8 mm w dolnej części PL zmiana 9x12x12 mm z cechami degeneracji, w środkowej części zmiana 8x8x10 mm, inne drobne.Unaczynienie gruczołu obfitsze w opcji PD i CF. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Sadze ze moze być konieczna biopsja. Proszę koniecznie zgłosić sie do lekarza zlecajcego powyzsze badanie