Co oznaczają bóle głowy i oczu przy boreliozie?

moj 6 letni syn ma bole gloy i oczu badanie okluistyczne wszystko dobrze bylismy u neurologa ktory stwierdzil ze badanie neurologiczne ktore przeprowadzil zadnych zmian nie widzi dal skierowanie na tomografie gloy ktora rowniez wyszla dobrze wyniki tomografii badanie przegladowe jednofazowe TK glowy struktury mozgowia bez zmian ogniskowych i cech obecnosci krawienia srodczaszkowego uklad komorowy symetryczny nieposzerzony nieprzemieszczony plynowa rezerwa mozgowa zachowana w obrebie kosci pokrywy czaszki zmian nie stwierdza sie w dalszej diagnostyce w badaniach krwi wyszla borelioza dodatnia wyniki IgM p39 negatywny borelioza igm antygen p41 negatywny borelioza igm antygen VlsE Bb negatywny borelioza igm OspC-adv Ba pozytywny intensywnosc 55 borelioza OspC-adv Bb pozytywny intensywnosc 42 borelioza igm OspC-adv Bg graniczny intensywnosc 22 borelioza igm OspC-adv Bsp pozytywny intensywnosc33. Czy wyniki tomografii glowy ktore przedstawilam wystarcza aby wykluczyc zmiany nowotworowe glowie typu guzy czy musze jeszcze wykonac rezonans magnetyczny i czy wyniki krwi swiadcza o boreliozie czy jest podejrzenie neuroboreliozy . czy bole gloy i oczu moga pojawiac sie przy tej chorobie nawet po zakonczenie antybiotykoterapii????

Witam serdecznie,

Jeśli wynik badania TK nie uwidocznił żadnych zmian ogniskowych to oznacza to że nie zobrazowano żadnych guzów czy guzków. Wydaję się, że w tej sytuacji badanie MRI głowy jest zbyteczne. Jednakże, decyzje o jego konieczności podejmuje lekarz prowadzący.
Co do boreliozy to wyniki badań przedstawione przez Panią mogą sugerować przebytą boreliozę. Należałby zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych lub do lekarza, który leczył syna na boreliozę celem konsultacji, analizy wyników badań oraz dolegliwości Pani syna.

Pozdrawiam.