Co oznaczają kurcze mięśni i szumy uszne?

Witam! Od niedawna cierpię na kurcze (fascykulacje?) mięśni,mam też szumy uszne. Miałam robione Rmi głowy z kontrastem i Tomograf z kontrastem. Naczytałam się o sm i sla....Bylo by to widoczne już w tych badaniach? Chciałabym wspomnieć że ok 2-3lata temu miałam podobne objawy które ustąpiły. Jakie mam porobić badania?

Zmiany demielinizacyjne spotykane w SM są widoczne w badaniu MR głowy lub MR rdzenia, jednak rozpoznanie SM opiera się głównie na wywiadzie i badaniu neurologicznym.
Pomocne w rozpoznaniu SLA i diagnostyce fascykulacji może być badanie elektromiograficzne EMG.
Najprawdopodobniej ma Pani łagodny zespół fascykulacji.