Czy badanie mózgu wskazuje na SM?

w istocie białej obu pólkul widoczne pojedyncze zmiany demielinizacyjne poprawej ok 8 sz po lewej ok.10 niewykazujace cech wzmocnienia pokontrastowego ani restrykcji dyfuzji widoczne niewielkie wpuklanie sie przestrzeni podpajeczynówkowej przez przepone siodła tureckiego w kierunku przysadki mózgowej czy to sm

Zmiany demielinizacyjne są obecne u osób chorujących na SM. Jednak mogą występować również w innych chorobach neurologicznych. Rozpoznanie stwardnienia rozsianego opiera się na wywiadzie, badaniu neurologicznym, badaniu MR oraz ew. na wynikach badania płynu mózgowo-rdzeniowego. Sama obecność zmian w badaniu MR bez współistniejących objawów neurologicznych nie daje podstaw do rozpoznania SM