Wynik RM głowy a stwardnienie rozsiane
MR Głowy. Czy to poczatek Stwardnienia Rozsianego ?W istocie białej u podstawy lewej wyspy widoczny owalny, o nieostrych obrysach, niewzmacniający się obszar, o wymiarach 10x5mm ( hiperintensywny w obrazach T2-zależnych, FAIR i PD, bez cech restrykcji dyfuzji ). Zmiana o niejasnym charakterze: proces demielinizacyjny? ( obecnie brak podstaw do rozpoznania obrazowego SM); rozrostowy? bliznowaty o innym podłożu?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Jak opisano w badaniu nie ma obecnie spełnionych kryteriów do rozpoznania SM, jednak obraz wymaga konsultacji z neurologiem lub neurochirurgiem.
Pozdrawiam