Owalny obszar w istocie białej

Proszę o interpretację W istocie białej u podstawy lewej wyspy widoczny owalny, o nieostrych obrysach, niewzmacniający się obszar, o wymiarach 10x5mm ( hiperintensywny w obrazach T2-zależnych, FAIR i PD, bez cech restrykcji dyfuzji ). Zmiana o niejasnym charakterze: proces demielinizacyjny? ( obecnie brak podstaw do rozpoznania obrazowego SM); rozrostowy? bliznowaty o innym podłożu? Badanie obecne należy traktować jako referencyjne do badan kontrolych. Pozatym brak innych zmian patologicznych.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę się udać do lekarza neurologa/neurochirurga na konsultacje oraz wykonać kolejne badanie za 6 miesięcy ( po konsultacji z lekarzem). Pozdrawiam.