Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obustronnie w istocie białej okołokomorowo i podkorowo rozsiane obszary

Witam.Na wizytę jestem umówiona dopiero w przyszlym tygodniu.Mam 38 lat .Proszę o interpretację badania mr głowy wykonano w sekwencji TSE w obrazach T1 i T2,pd,zależnych w łaszczyznach poprzecznych,strzałkowych i czolowych.Obustronnie w istocie białej okołokomorowo i podkorowo rozsiane,nieprawidłowe obszary wielkości do 1,0 cm,wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR najprawdopodobniej o charakterze demielinizacyjnym.Układ komorowy symetryczny,nieposzerzony,nieprzemieszczony..
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania

Witam.
Nie napisała Pani z jakiego powodu było wykonywane badanie. Trudno ocenia się suchy opis radiologiczny, najlepiej konfrontować go z badaniem klinicznym u neurologa. Opisano zmiany demielinizacyjne, które mogą być spowodowane np. zmianami naczyniopochodnymi. Pozostały opis nie wskazuje na odchylenia.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy