Intensywność sygnału z istoty białej i szarej prawidłowa
Bad. MR głowy wyk. w obrazach T1,T2 zależnych zmian ogniskowych nie wykazuje. U.komorowy nieprzemieszczy,nieposzerony.Po stronie lewej w centrum semiovale poj. ognisko hiperintensywne w obrazach T2 i FLAIR o śred. 4mm odpowiadające zmianie naczyniopochodnej, niedokrwiennej. Poza tym intensywność sygnału z istoty białej i szarej prawidłowa.Nie stwierdza się procesu rozrostowego ani ograniczenia dyfuzji. Bad.MR-angio nie wykazuje ewid. niedrożności ani malformacji naczyniowych. O czym to świadczy?

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, taki wynik praktycznie nie wykazuje większych nieprawidłowości, oprócz małego ogniska niedokrwienia, które powstało najprawdopodobniej na podłożu miażdżycy naczyń mózgowych. Proszę także o konsultacje z lekarzem zlecającym badanie. Pozdrawiam.