Wynik rezonansu magnetycznego głowy u 39-latki
Proszę o interpretację wyniku MR głowy: obecna przepuklina oponowa przepony siodła tureckiego modelująca przysadkę mózgową. Z góry dziękuję

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, powyższy opis wskazuje się na uwypuklanie się worka oponowego do siodła tureckiego i ucisk na przysadkę. Zmiana ta może spowodować ucisk na naczynia przysadki i jej zanik. Nie ma w opisie natomiast możliwości, żeby ocenić przyczynę takiego stanu. Pozdrawiam.