Co oznaczają przewody mlekowe obustronnie nieposzerzone?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku USG piersi. Piersi o budowie tłuszczowo- gruczołowej. Przewody mlekowe obustronnie nieposzerzone. W obrębie piersi prawej na godz 12 ok 1 cm od brodawki sutkowej zmiana hipoechogenna o nieco nierównych obrysach o wym 3,9x2,2 mm ( Birds4). Ponadto na godz 9 torbiel prosta o wym 4,8x3x1 mm. W obrębie piersi lewej zmian patologicznych nie uwidoczniono. Doły pachwowe , nad- i podobojcza obustronnie bez cech limfadenopatii. Wnioski- BIRADS 4 , wskazane kontrolne USG za 3 miesiące. Halina 48 lat

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Skala BI-RADS służy do oceny zmian w gruczołach piersiowych. Dzięki zakwalifikowaniu do odpowiedniej klasy, możliwe jest ustalenie dalszego postępowania. Dalsze postępowanie w przypadku BI-RADS 4 zależy od tego jak duże jest prawdopodobieństwo zmiany złośliwej. U Pani stwierdzono, że najlepszym postępowaniem będzie wykonanie kontrolnego usg za 3 miesiące. Powinna Pani w takim wypadku być pod stałą kontrolą lekarza.