Co oznacza wynik USG sutka u 72-latki?

w uzupelnieniu wyniku usg sutka podaje szczegolowy opis ; piersi o budowie tluszczowo-gruczolowej.wlewej piersi lagodne zwapnienie.poza tym niestwierdza sie zmian ogniskowych litych i torbielowatych. w piersi prawej na godz.9 obwodowo niezmieniony wezel wlasny wielkosci ok.8mm. przewody nieposzerzone obustronnie w dolach pachowych bez cech limfadenopatii bi rads 1. wynik mammografii: wpiersi prawej w projekcji mlo na granicy badania ok. 12cm od brodawki widoczny czesciowo dobrze ograniczony owalny cien o sr. 10mm- nieobjety badaniem w projekcji cc nie byl widoczny w badaniu poprzednim rok temu 1 sierpien 2018 rok -do oceny w usg ktore podaj wyzej .. prosze o interpretacje wynikow opisanych . mam 71 lat

Witam serdecznie,

BI-RADS definiuje terminologię jaką należy posługiwać się w opisach badania, strukturę opisu oraz kategorie końcowej oceny z wnioskami określającymi dalszy sposób postępowania. Stosuje się tą klasyfikacje w badaniach mammograficznych, USG oraz MRI. BIRADS 1 oznacza obraz prawidłowy z 0% ryzykiem złośliwości. Niemniej jednak w badaniu mammograficznym zobrazowano zmianę i będzie prawdopodobnie do obserwacji. Decyzja należy do lekarza prowadzącego. Dlatego proszę udać się wraz z wynikami na konsultacje lekarską celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.