Co oznaczają silne skurcze brzucha i biegunka?

Witam nagle wieczore dostalam silnych skurczow w dole brzucha. Pierwsze wyproznienie bylo twarde a potem istna biegunka az pienista,silne gulgotanie w brzuchu. Miesiac temu dostalam w nocy takich skurczow i biegunki . 2 lata temu mialam kolajoskopie i po za wycietym polipem zdiagnozowano uchylki na jelitach. Lekarz sie zdziwil ze w wieku 30 lat mam uchylki. Nie stosuje zadnej diety. Czesto boli mnie w gornej czesci brzucha na srodku pod mostkiem. Mam tez bole plecow. Jakie badania moge zrobic??

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszytskim udac się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zdecydować o np szybkiej diagnostyce