Co oznaczają te objawy?

Mam 38 lat. Dwa dni temu poszłam na usg piersi, gdyż wyczułam guzek. Trzy miesiące temu badała mnie ginekolog i było wszystko w porządku. Miesiąc temu badałam się sama i też nic nie wyczuwałam. Obecnie stwierdzono: zmiana hipoechogeniczna lita z nierównymi konturami wielkości 17 na 12 mm. Nie wiem, co taka diagnoza oznacza i co to może być. Jeśli to jest rak, to jakie jest rokowanie, biorąc pod uwagę rozmiary i tempo wzrostu (miesiąc?). Mam umówioną wizytę u onkologa na dalszą diagnostykę, ale chciałabym wiedzieć czego się spodziewać?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Czynniki predysponujące do raka piersi

Witam serdecznie!

Aby wyjaśnić charakter guza, trzeba wykonać dalsze badanie - m.in. biopsję cienkoigłową. Tylko badanie tkanki lub komórek pobranych z guza może potwierdzić lub wykluczyć rozpoznanie nowotworu złośliwego. Niemniej, proszę pamiętać o tym, że ponad 80% guzów piersi to zmiany łagodne, najczęściej gruczolakowłókniaki, które często w obrazie ultrasonograficznym mają postać hipoechogenicznej, litej zmiany. Proszę się nie martwić na zapas i poddać dalszej diagnostyce.

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy