Co oznaczają te wyniki MR u 18-latki?

Dzień dobry ostatnio miałam robiony Rezonans magnetyczny 2 okolic anatomicznych innych niż dwa odcinki kręgosłupa i dostałam opis po jego przeczytaniu na moje oko zauważyłam coś takiego " Wariant anatomiczny w postaci agenezji tętnicy łączącej tylnej " Chciałam się dowiedzieć czy to coś złego czy nie mam się czym martwić?

Witam serdecznie,

Agenezja to niewykształcenie się zawiązka narządu w życiu płodowym a tym samym niewykształcenie się narządu.

Agenezja tętnicy łączącej tylnej to niewykształcenie się wspomnianej wyżej tętnicy, która stanowi składową koła tętniczego mózgu. Niewykształcenie się tej tętnicy może nie mieć żadnych reperkusji zdrowotnych i znaczenia klinicznego, ale nie można tego wykluczyć tylko na podstawie informacji zawartej w Pani pytaniu.

Sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie celem konsultacji lekarskiej.

Z wyrazami szacunku,