Co oznacza wynik MRI głowy u 25-latki?

Dzień dobry. Badanie MR głowy.Chodzo mi o taką sprawę mam torbiela szyszynki 13×11×11mm.Innych struktur patologicznych w obrębie mózgów nie widać.Układ komorowy nie poszerzony ustawiony pośrodku. Obecne warianty anatomiczne:cavum wergae oraz cavum septum pellucidum. Struktury tylnego dołu czaszki w normie.Brak tętnicy łączącej tylnej mózgu prawej -wariant rozwojowy.Po zatym naczynia koło tętniczej bez cech patologicznych. Śródczaszkowe odcinki nerwów podstawy2 -9 bez cech patologii.Zbiorniki podstawy wolne.9mm polipowate zgrubienie śluzówki w dnie lewej zatoki szczękowej. Proszę mi powiedzieć co to oznacza i czy czeka mnie operacja.

OPIS MRI: "torbiel szyszynki 13×11×11mm.Innych struktur patologicznych w obrębie mózgów nie widać.Układ komorowy nie poszerzony ustawiony pośrodku. Obecne warianty anatomiczne:cavum wergae oraz cavum septum pellucidum. Struktury tylnego dołu czaszki w normie.Brak tętnicy łączącej tylnej mózgu prawej -wariant rozwojowy. Poza tym naczynia, koło tętnicze bez cech patologicznych. Śródczaszkowe odcinki nerwów podstawych 2 -9 bez cech patologii. Zbiorniki podstawy wolne. 9mm polipowate zgrubienie śluzówki w dnie lewej zatoki szczękowej." Ważny PACJENT I OBJAWY NEUROLOGICZNE, inne schorzenia MRI odmiana anatomiczna budowy naczyń Torbiele szyszynki często opisywane; Polip w zatoce szczękowej, do oceny Laryngologa; Czy bywały zapalenia zatok. Neurolog może zalecić konytrolne MRI za parę lat .
Obraz MRI do interpretacji klinicznej, po konsultacji Okresowo konsultacja neurologiczna: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Wskazane regularne kontrole u Neurologa ; z dotychczasową dokumentacją, wynikami badań