Co oznacza wynik angiografii naczyń mózgowych?

Angiografia MR głowy ze wzmocnieniem kontrastowym. Mózgowie bez zmian ogniskowych i obszarów patologicznego gromadzenia się paramagnetyku. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, nieposzerzony, symetryczny. Przestrzenie płynowe okołomózgowe prawidłowe. W wyrostku sutkowatym po stronie lewej widoczny obszar o wysokiej intensywności sygnału w obrazach T2 - zależnych wlk. 8,4x8,4 mm - zmiany zapalne? W opcji angio-MR brak typowego odejścia od tętnicy podstawnej prawej tętnicy mózgu tylnej-wypełnia się z tętnicy łączącej tylnej prawej, tętnica łącząca tylna lewa wąska, słabo wypełniona - wariant rozwojowy naczyń. Poza tym bez zmian patologicznych w obrębie naczyń wewnątrzczaszkowych. Co oznaczają wyniki? Mam poporodowe bóle głowy, zaburzenia pamięci i równowagi, brak siły w wykonywaniu nawet prostych czynności domowych.

Zmiany z badaniu MR nie powinny być odpowiedzialne za Pani objawy. Zmiany w naczyniach sa wrodzone i nie wymagają leczenia. ZMiana w wyrostku sutkowatym - do konsultacju laryngologicznej. Wskazana dalsza diagnostyka objawów, wykluczenie boreliozy, anemii, choroby tarczycy, zaburzeń nerwicowych. pozdrawiam