Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania angio-TK naczyń mózgu

Witam interpretacja angio tk naczyń mózgu .Hipoplazja odcinka początkowego prawej tętnicy tylnej mózgu ,w dalszym odcinku wypełnia się częściowo z tętnicą łączącej tylnej prawej .Niezakontrastowany odcinek początkowej lewej tętnicy tylnej mózgu ,która wypełnia się jedynie z t.łączącej tylnej lewej .Poza tym cech malformacji naczyniowej o typie tętniaka ani AVM nie wykazano.A w tk głowy zaznaczone zaniki korowe mózgu na sklepistości .Czy to powinno się leczyć,mam zawroty głowy.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Takiej budowy tętnic się nie leczy, jest to odmiana rozwojowa.
Na podstawie mózgu znajduje się tzw koło tętnicze WiIlisa. Oznacza to mniej więcej tyle, że 4 tętnice, które doprowadzają krew do mózgu są ze sobą połączone. Ma to na celu zapewnić ukrwienie mózgu w przypadku niewydolności, zatkania, niedorozwoju którejś z tętnic itp.
I tak właśnie dzieje się u Pani. Z powodu niedorozwoju tętnic tylnych mózgu krew dopływa do to nich przez tętnice łączące.
Na pytanie czy to może powodować zawroty głowy odpowie Pani neurolog na podstawie dokładnej charakterystyki dolegliwości, badania fizykalnego itd.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy