Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tętniak kompleksu tętnicy łączącej przedniej w badaniu Angio-TK

co z tym robić jakie rokowania? W badaniu angio-TK widoczny jest tętniak kompleksu tętnicy łączącej przedniej. Tętniak ma wymiary 7 x 5 x 5 mm , szeroką szyją (3,7 mm) przylega do miejsca połączenia t łączącej przedniej z odcinkami A1 i A2 lewej ACA. Worek tętniaka skierowany jest do przodu i nieco na stronę prawą, na jego przedniej powierzchni stwierdza się niewielkie uwypuklenie (tzw. "malinka" - potencjalne miejsce pęknięcia). Poza tym obraz tętnic wewnątrzczaszkowych w granicach normy. Widoczna karotyzacja prawej PCA - odmiana rozwojowa. Nie wykazano innych tętniaków ani malformacji naczyniowej. Nie wykazano uchwytnych zaburzeń drożności
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Do konsultacji neurologicznej i neurochirurgicznej, do interpretacji klinicznej " OPIS ANGIO TK W badaniu angio-TK widoczny jest tętniak kompleksu tętnicy łączącej przedniej. Tętniak ma wymiary 7 x 5 x 5 mm , szeroką szyją (3,7 mm) przylega do miejsca połączenia t łączącej przedniej z odcinkami A1 i A2 lewej ACA. Worek tętniaka skierowany jest do przodu i nieco na stronę prawą, na jego przedniej powierzchni stwierdza się niewielkie uwypuklenie (tzw. "malinka" - potencjalne miejsce pęknięcia). Poza tym obraz tętnic wewnątrzczaszkowych w granicach normy. Widoczna karotyzacja prawej PCA - odmiana rozwojowa. Nie wykazano innych tętniaków ani malformacji naczyniowej. Nie wykazano uchwytnych zaburzeń drożności ".


Wyniki do omówienia z Lekarzem kierującym, który Panią zna i badał
Pozdrawiam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy