W badaniu angio rezonansu magnetycznego głowy wyszedł mi następujący wynik
Witam. W badaniu angio rezonansu magnetycznego głowy wyszedł mi wynik: koło tętnicze Willisa z anomalią rozwojową w postaci hipoplazji tętnicy łączącej tylnej po stronie lewej. Co to oznacza? I czy jest się czym martwić jeśli od tygodnia mam zawroty głowy?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Witam! Opisana anomalia rozwojowa jest "znaleziskiem przypadkowym", z tym się żyje. Koło tętnicze na podstawie mózgu zabezpiecza nas przed "słabszą dostawą krwi" w przypadku niedomagania tętnic zaopatrujących centralny układ nerwowy w krew. Powodzenia W. Łuczkowski.