Interpretacja wyników MR i angio-MR głowy

Proszę o interpretację wyników MR i Angio Głowy, w którym nie stwierdzono cech malformacji tętniczej, bez cech tętniaka. Jednak stwierdzono wąską tętnicę tylną mózgu lewą. Poza tym uwidocznione w badaniu tętnice mózgowe są bez nieprawidłowości w badaniu Angio-MR. Czy wąska tętnica tylna mózgu to powód do niepokoju?

Jest to odmiana rozwojowa i nie ma powodu do niepokoju. Krążenie mózgowe jest zabezpieczone przez 4 tętnice tworzące wspólnie koło tętnicze Willisa.

Witam serdecznie,

Ogólnie badanie angio-MRI głowy nie wykazało nieprawidłowości. wąska tętnica tylna mózgu, może być Pani "urodą anatomiczną". Może też być przyczyna zaburzeń. Dlatego wskazana jest i Pani konsultacja z neurochirurgiem lub neurologiem.

Pozdrawiam.