Czy warto wykonywać Angio-MR mózgu z kontrastem?

Witam, Miałem zrobione Angio-MR mózgu (bez kontrastu). Nie starczy mi znaków, żeby napisać cały opis, także przepiszę tylko Wnioski: ,,Badanie Angio MR tętnic mózgowych bez widocznych naddatków sygnału, ktore mogłyby odpowiadać tętniakom. Odmiana anatomiczna pod postacią hypoplazji tętnicy łączącej tylnej lewej z szeroką nieco krętą tętnicą łączącą tylną prawą. Technika: 3D TOF." Moje pytanie brzmi: czy warto robić Angio-MR z kontrastem, skoro tutaj nic nie wykryto? Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim pełny opis przeprowadzonego badania wraz z zapisem zdjęć powinien ocenić lekarz, tylko wtedy będzie można zadecydować o wykonaniu dalszych badań obrazowych. Opis przeprowadzonego badania wyklucza obecność tętniaków mózgu.