O czym świadczy MR głowy 30-latki?
Witam, kilka dni temu miałam przeprowadzone MR głowy. Końcówka opisu brzmi: w badaniu angio MR tętnic mózgowych wykonanych metoda 3D TOF uwidoczniono hypoplastyczny początkowy odcinek prawej przedniej tętnicy mózgu. Nie uwidoczniły się tętnice łączące tylne Poza tym tętnice mózgowe są prawidłowe Proszę o pomoc czy mam sie obawiac :(

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺwierkocka
Witam , nie ma powodu do obaw. Obraz MRI świadczy jedynie o odmienności anatomicznej układu naczyniowego. Pozdrawiam