Co oznaczają te wyniki rezonansu magnetycznego kręgosłupa?

Niepokoję się trochę tym, co przeczytałam na karcie. Co to oznacza? Nierówność blaszek granicznych trzonów z guzkami Schmorla w dolnej części odcinka piersiowego kręgosłupa na podłożu przebytych zaburzeń kostnienia. W kanale kości krzyżowej na poziomie S1/S2 po stronie prawej torbiel okolokorzeniowa9Tarlowa0 wielkości 7mm. Proszę powiedzieć - czy to coś groźnego i jak to leczyć? Czy w ogóle da się to leczyć bez operacji?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ dotyczy prośby o interpretację wyników badań.
Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając możliwość przeprowadzenia ewentualnych badań, będzie mógł właściwie je zinterpretować i ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl