Co oznaczają wyniki badań kolan 27-latka?

Witam, chce wiedzieć co o tym sądzicie (trwa to już 3 lata), postaram się ominąć wszystkie niepotrzebne informacje. przed rezonansem tabletki structrum i liagmentum pózniej, 2 zastrzyki B...(nie chce reklamowac produktu)- ( wszytko w okersie stycznia-czerwca - 2017) bol powracał po niecałym miesiącu!!! A) Wynik badania rezonansu magnetycznego lewego kolana(18-10-2017) po 2 latach po pierwszych problemach: 1.Drobne zmiany degeneracyjne nie obejmujące powierzchni stawowej widoczne są w obrębie rogu tylnego i trzonu łąkotki przyśrodkowej. Niewielki obrzęk korzenia przedniego łąkotki bocznej. Poza tym łąkotki o zachowanej wysokości. 2. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w stawie kolanowym bez cech nadciśnienia. 3. Ślad płynu w kaletce brzuchato-półbłonistej tworzący torbiel podkolanowy 45x9mm - bez cech pękniecia, wolnych ciał w jej obrębie. 4. Ustawienie rzepki prawidłowe. Chrząstka rzepki o zmniejszonej grubości w części dolnej - cechy chondropatii st II/III. Chrząstka bloczka zachowana. Więzadło, troczki rzepki, ścięgno mięśnia czworogłowego uda prawidłowe. Ślad płynu w kaletce podrzepkowej głębokiej. Ciało tłuszczowe Hoffy bez obrzęku. Chrząstka na kłykciach kości udowej i piszczelowej zachowana. Ciagłość więzadeł krzyżowych zachowana, ich przebieg prawidłowy. Więzadła poboczne zachowane. Sygnał ze szpiku prawidłowy. B) Nastepnie badanie USG (22.12.2017) Aparat: aloka prosound 6, Drobne zmiany pod postacią sladu płynu w zach nadrzepkowym - do 1,5 mmn oraz dość wąska chrząstka na kłykciach - z podejrzeniem chondromalacji st II gi oraz w kaletce pod w. pobocznym bocznym 3 mm. C) 23.02.2018 C... ampułko-strzykawka,. (nie chce reklamować produktu- kwasu hialurowego) Bol powrocił po 11 dniu !! (powróciłem do teypowania kolana które stosowałem trochę czasu przed wykonaniem rezonansu). jeszcze w badaniu krwi (08.08.2017) wykazało mi: -neutrocytów % - 39.7 (wr. 50.0 - 70.0) -monotytów % - 10.5 (1.0 - 10.0) -eozynocytów % - 8.1 (1.00 -5.00) -PCT 0.192 (0.200 -0.500) Na chwilą obecna stosuje A... (nie chce reklamować produktu) i tapowanie gdy już sam suplement już nie pomaga oraz D...(nie chce reklamowac produktu) - (na stan zapalny). ćwiczenia zmacniające/rozciaganie mieśnia czworogłowego robiłem sam w domu i bez poprawy czasami większy ból. Ostatnio byłem już/dopiero u Piątego Ortopedy który wysłał mnie na rehabilitacje, bo stwierdził na podstawie rezonansu i badaniu mojego konala: Zapalenie przyczepu mięśnia czworogłowego. Już wydałem ok 4 tyś na oba kolana, ale lewe ciągle się pogarsza, nie wspomne o RTG i innych nowinkach o których każdy lekarz mówił, ale widzę duże różnice pomiedzy badaniami USG i RM, które zostały wykonane w nie długim odstępie czasu. Pytanie rodzi się czy Znajdzie się jakiś lekarz, który będzie w stanie obejrzeć płytę RM. Przychodnia, która wydała USG kolana będzie chociaż nagrana, a nie pusta lub gdy jeszcze inny lekarz zrobi USG kolana zrobi opis zdjęć? - a chwile obecną, nie wiem, ale się domyślam?! Mam kilka pytań: 1. Jak oceniacie uszkodzenia mojego kolana i jakie części oraz jakiego leczenia są wymagane/zalecane? 2. Jakie jeszcze badania zalecacie ? Pozdrawiam

Nie analizujemy przypadków medycznych pacjentów z poziomu portalu, jest to możliwe tylko i wyłącznie na wizycie lekarskiej. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.