Co oznaczają wyniki badania D-dimerów u 24-letniego mężczyzny?
Witam. Wczoraj trafiłem do szpitala. Pobrali krew, zrobili wszystkie badania. Chciałbym się zapytać o wynik D-dimerow. Mianowicie w krwi wyszło mi 0,3 ug/ml (skala 0.0-0.5). Dodam, że około 2 tygodnie temu miałem usg oraz usg doppler obu kończyn dolnych. Czy mam powody do zmartwień?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Oznaczenie D-dimerów służy do wykluczenia zakrzepicy przy jej podejrzeniu. U Pana wynik jest ujemny, więc nie ma powodów do zmartwień. Oczywiście w razie jakichkolwiek niepokojących objawów powinien Pan skontaktować się z lekarzem.