Wynik badania D-dimerów i stan po zabiegu wycięcia znamienia

Witam.Czy wynik D-dimerów 338 (0,00-500) jest wynikiem prawidłowym?Czy mogę być spokojna,że nie mam zakrzepicy lub zatoru płucnego.Co ile warto robić takie badanie?Czy taki wynik (338) mógł być to przeprowadzonym zabiegu wycięcia znamiona i szwach?zabieg był w poniedziałek,pobranie krwi w czwartek.

Witam Panią,

Wynik badania jest prawidłowy i na jego podstawie można wykluczyć zakrzepicę i zator płucny. Nie ma Pani powodu do niepokoju. Jeśli nie ma Pani objawów zakrzepicy lub nie jest Pani w grupie zwiększonego ryzyka zakrzepicy, nie musi Pani wykonywać kontrolnie stężenia D-dimerów.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz