Co oznaczają wyniki badania moczu 35-latki?

Witam moje wyniki moczu byly zle białko 104 leukocyty 1 liczne bakterie Crp 83 OB 106od wtorku dostaje dożylnie antybiotyk jestem matka karmiaca na odmiedniczkowe zapalenie nerek prz dzisiaj na własną reke zrobilam badanie moczu duzo lepsze wyniki bez bialka i w osadzie nieliczne bakterie CRP spadlo do 59 a OB 115 co mnie martwi nadmienie ze przed podaniem antybiotyku bylam u nefrologa na Usg nerki obraz byl w normie lekko powiekszona nerka prosze o podpowiedz czy to normalne ze Ob nie spada po antybiotykach.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku dokładniejszym wykładnikiem stanu zapalnego jest CRP. Spadek CRP oznacza, że leczenie przynosi efekty. Na OB wywiera wpływ zbyt dużo czynników, przez co ocena może być utrudniona, szczególnie po niedawnym porodzie, karmieniu piersią itp. Oczywiście powinna Pani nadal być pod kontrolą lekarza. W razie jakichkolwiek niepokojących dolegliwości powinna Pani udać się na kontrolę.