Co oznaczają wyniki badania prenatalnego?

dzień dobry, mam 39 lat, 3 ciąża, 2 dzieci, poród naturalny, zdrowe, chciałabym prosić o konsultację badan prenatalnych, dzisiaj odebrałam, lekarz twierdzi, ze niby wszystko ok, ale otrzymałam skierowanie na badanie genetyczne. Wolne b-hcb- 135,6 IU/L, PAPP-A- 4,21- IU/L, TRISOMIA 21- ryzyko podstawowe 1:96, skorygowane 1:1928, trisomia 18- ryzyko podstawowoe 1:229, skorygowane 1:4579, TRISOMIA 13- podstawowe 1:720, skorygowane 1:14400, preklempsja przed 34 tyg ciązy- 1:3104, przed 37 tyg- 1:679

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwa skorygowane są niższe wiec raczej nie powinna się Pani obawiać aczkolwiek nikt nie wykluczy . Sadze ze badania genetyczne są wskazane wg zaleceń lekarza prowadzącego