Co oznaczają wyniki glukozy i insulinooporności?

Witam! Robiłam wyniki, ponieważ podejrzewam u siebie problemy z Tarczycą. Jednym z przepisań lekarza była krzywa cukrowa (oraz insulina) czy mogę prosić o interpretację wyników ? Insulina - na czczo - 46,2 µIU/ml po 2h - 78,1 µIU/ml. Glukoza - na czczo - 95,4 mg/dl po 2h - 114,0 mg/dl Czy oznacza to insulinoodporność ? Pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny. Wskazana wizyta u lekarza diabetologa